
Близо 5 тона храни са възбранени при проверки на Българската агенция по безопасност на храните в София, Пловдив и Бургас. Инспекторите са открили продукти с изтекъл срок на годност, некоректно етикетиране, липса на документи за проследимост и нарушения при съхранението.
Най-сериозният случай е в София, където от склад за търговия на едро са изтеглени 4630 кг храни с изтекъл срок на годност, които ще бъдат унищожени. При друга проверка са спрени и над 330 кг сирене, кашкавал и имитиращи продукти заради нарушения в етикетирането.
От БАБХ съобщават, че проверките в цялата страна продължават, за да гарантират безопасността на храните, които достигат до потребителите.


















Публикувай коментар