Снимка-интернет Знаме

В спорта по фехтовка, представителите на СК "Пентатлон" от Пазарджик постигнаха значителен успех на Европейската купа. В този турнир един от техните спортисти спечели сребърен медал. Освен това, двама млади фехтувачи от клуба се отличиха със златни медали в по-младежката категория.

Специално впечатление направи Радостина Куртакова, която триумфира в категорията за 12-годишни и се класира като вицешампионка в групата до 14 години на Европейската купа. Нейните постижения са още по-впечатляващи, тъй като се състезаваше срещу 37 опонентки.

Симеон Серев също се отличи, като спечели златен медал в категорията за 12-годишни и успя да се класира в топ 16 на Европейската купа за 14-годишни.

Треньорският щаб изрази своята гордост и радост от постигнатите успехи. Те похвалиха Радостина и Мони, подчертавайки техния труд и ангажимент.