Златната ракета на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик, Гергана Павлова, постигна значителен успех на Европейските университетски игри по бадминтон в Унгария, които се проведоха от 22 до 24 юли 2024 г. Павлова спечели бронзов медал в индивидуалната надпревара при жените.

На полуфинала тя загуби от първата поставена в схемата, Агнес Короси от Унгария, с 2:0 гейма. Преди това Павлова отстрани състезателки от Финландия, Чехия и Украйна, а на четвъртфинала победи Рамона Юпрус от Естония в тежък мач с 2:1 гейма.

Шампионка стана Агnes Короси, която на финала победи Саманта Галубицкайте от Литва с 2:0 гейма.

В състезанието по двойки жени, Гергана Павлова и партньорката ѝ Анжела Василева бяха близо до медалите, но отпаднаха на четвъртфинала от украинската двойка Полина Ткач и Ярослава Вантсаровска с резултат 21:18/21:14.

Треньорът на Павлова, Неделчо Кесов, коментира, че медалът е изключително ценен и трудно постигнат, отбелязвайки значението му като първия сериозен пробив на Павлова при жените на такова високо ниво.