
Сръбският президент Александър Вучич обяви, че в следващите дни или седмици ще подаде оставка след 14 години начело на страната. Това той заяви по време на митинг на управляващата Сръбска прогресивна партия в Белград.
Вучич посочи, че ще оглави нова политическа формация – „Обединена Сърбия“, която ще участва в бъдещите парламентарни избори. Той не уточни кога ще бъдат насрочени изборите, но подчерта, че Сърбия ще продължи да поддържа традиционните си отношения с Китай и Русия, като същевременно следва европейския си път.


















Публикувай коментар