
Отлично представяне записаха състезателките на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик Рая Пашова и Гергана Павлова на Европейската купа по бадминтон за мъже и жени, която се проведе от 18 до 21 юни в Чешке Будьовице, Чехия. В престижния турнир участваха над 260 състезатели от 37 държави.
Пашова и Павлова достигнаха до петото място в дисциплината двойки жени. В битката за място на почетната стълбичка те отстъпиха на бившите вицешампионки на Европа Изабел Лохау и Стине Куесперт от Германия с 0:2 гейма. Преди това българките постигнаха убедителни победи над двойки от Словакия и Чехия.
Гергана Павлова се представи силно и в индивидуалната надпревара, където също завърши на пето място. Тя записа две чисти победи с по 2:0 гейма срещу Атене Торнилд от Дания и Йелена Бухбергер от Хърватия, преди да отстъпи в четвъртфиналите на Ануеша Гоуда.
С представянето си двете пазарджишки състезателки спечелиха ценни точки за световната ранглиста и останаха само на крачка от медалите както на двойки, така и в индивидуалната надпревара.

















Публикувай коментар