Интернет БЛИЦ

Премиерът Румен Радев заяви, че основното предизвикателство пред новия бюджет не е само големият дефицит, а моделът на бюджетиране, наследен от предишните управления, който според него е довел до рекорден ръст на разходите без достатъчно инвестиции и икономически растеж.

Малко преди заседанието на Министерския съвет Радев подчерта, че правителството работи за ограничаване на разходите, увеличаване на приходите и прекратяване на порочни обществени поръчки. Той посочи, че дефицитът ще бъде „доста над 3%“, но кабинетът няма да предприема мерки, които да блокират икономиката, общинските проекти или доходите на работещите.

Премиерът обяви още, че се подготвят промени в държавната администрация, но няма да има масови съкращения без задълбочен анализ. Вместо това ще се търси по-висока ефективност чрез преструктуриране, автоматизация и оптимизиране на функциите.

По думите му целта е нова философия на бюджетиране, която да насърчава инвестициите, икономическия растеж и по-доброто управление на публичните средства.

PZ News
PZ News
Редактор

0 Коментара

Публикувай коментар

0 коментара